COŚ NIEOCZEKIWANEGO

Przebudzenie, rzeczywiste wyjście z mgły, realne kroki po chodniku wydarzyć się mogą jedynie wtedy, kiedy zrobimy je sami. Odrzucając wszelkie doktryny, pożyczone kule. Znajdziemy się dokładnie w miejscu, które nie należy ani do jogi, ani do NLP, ani do kościoła, mniejsza o to, jakiego, ani też nie należy do kultu mamony, drogich aut, bla, bla.

Dopiero na wzgórzu z zapierającym oddech widokiem, z panoramą ludzkiej działalności, twórczości, z tym wszystkim, co człowiek stworzył, wymyślił, opisał, czy nazwał, ze światami nadziemnymi, i podziemnymi, z animą i animusem, z wszelaką fiksacją, analną, oralną, czy biletową (bilety NBP), mantrami i zaklęciami, ze łzami i radością, gniewem, smutkiem, stratą, zyskiem, i tak dalej i dalej do samego końca, który nigdy końcem nie zostanie.

Bo wciąż uzupełniamy tę panoramę, wciąż dłubiemy przy niej, wciąż wynajdujemy odpowiednią miejscówkę dla siebie, po czym zmieniamy, często na radykalnie przeciwną, czyli od ateizmu do wiary, od wiary do głębokiego zjednoczenia, dalej do wkurwienia, do miłości, wycofania, radości, łez, cholery jasnej, medytacji, śpiewów, zarabiania bez skrupułów, dobroczynności, i dalej w stronę kalejdoskopu wrażeń, omam, wydaje się mi, pewności, zaklęć, depresji i tym podobnych.

Miejsce do którego docieramy, jedząc po drodze z wielu stołów pozwala uważnie przyjrzeć się całej tej kotłowaninie człowieka, i doświadczyć po raz pierwszy od lat cichego szczęścia, ponieważ wyszliśmy z mgły w której utrzymywała nas OBIETNICA:

JUTRO…

Ponieważ przebudziliśmy się ze snu, który mamił pozytywnym rozwiązaniem, dopiero teraz stawiamy realne kroki po zasranym chodniku potykając się o zamglonych i nieprzebudzonych. Cóż za uczucie! Nareszcie! Powrotu w jar nie przewidziano. Możesz sobie zatem swobodnie pojeździć motocyklem. (Bez odmawiania modlitwy).

Takie jest ŻYCIE.

Błogosławieni, którzy dotrą na wzgórze o czasie. Dobrze jest bowiem dotrzeć tam w miarę sprawnym. Ci którzy docierają zbyt późno, nie mają siły czerpać garściami.

Mam ci ja jeszcze siłę i sprawność we członkach (wieloczłon!). Mam i łapska gotowe miętosić piersi młodych kobiet. Mam, a jakże, boskie usta gotowe na wycałowanie wam karków, wykrzyczenie złości, pianie z zachwytu, skowyt operowy, no.

Co jeszcze? Co ważne?

Machniecie ręką w geście rezygnacji? Czy może zachciewajki erotyczne grubszego kalibru, na podwieczorek młodości, koszmary senne, co skaczą na śpiącego z szafy.

Ważne, że to jeszcze nie koniec.

Że jeszcze tli się fantazja gotowa budować pozory, wypełniać przestrzeń jękami zdobywania, cuchnącego oddechu, nie wygimnastykowanego ciała. Potrafi dołożyć sama dla siebie brakujący element układanki czerpiąc z sytuacji mgielnych, z nieprzebudzonych, co to na chodniku kroczą niby posągowe panie.

Dosyć przechwałek. Do czynu zatem, bo jedyne co miarowo, pyk, pyk, ucieka, to czas mości panoczku. CZAS. Zbliża się bowiem JUTRO.

19 thoughts on “COŚ NIEOCZEKIWANEGO

  1. Zycie, uswiadomil sobie, bardzo przypomina piosenke. Na poczatku jest tajemnica, na końcu – potwierdzenie, ale to w srodku kryja sie wszystkie emocje, dla ktlrych cala sprawa staje sie warta zachodu. – Nicholas Sparks

  2. Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów. Choduja zbyt dużo knurów, a za mało porostów… Izaac Newton & GreenPeace

  3. Very nice post and right to the point. I dont know if this is truly the best place to ask but do you folks have any ideea where to employ some professional writers? Thank you

  4. In spite of being a science student, Ive no concept what these entrepreneurs are referring to and am certain that these items are just scams. So once I stumbled on Earth4Energy web page, I used to be incredibly skeptical. With already misplaced confidence in DIY power products, I assumed Earth4Energy to be no differing than the 2 goods stated above. I also invite you to visit my website 🙂 http://www.webmaster.m106.com

  5. Well, the article is really the sweetest on this laudable topic. I fit in with your conclusions and will thirstily look forward to your coming updates. Saying thanks will not just be adequate, for the great clarity in your writing. I will directly grab your rss feed to stay privy of any updates. Admirable work and much success in your business endeavors!

  6. Heya i’m for the first time here. I found this board and I find It really useful & it helped me out much. I hope to give something back and aid others like you aided me.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Facebook LikeBox